Pompa hydrauliczna może pracować przy poziomach ciśnienia od 350 do 420 barów w pracy ciągłej. Może również obsługiwać zmienną kryzę, przekładnię zewnętrzną, tłok i wykrywanie obciążenia. Więcej na temat tego typu pomp dowiesz się z tego artykułu. Ponadto możesz poznać ich zalety i wady.

Zmienna kryza
Pompy hydrauliczne o zmiennym otworze mają podstawową konstrukcję mechaniczną, która kontroluje ich ciśnienie tłoczenia i dopływu. Element szpuli pompy przesuwa się w prawo, gdy ciśnienie wzrasta w dół strumienia, podczas gdy pozostaje nieruchomy w górę strumienia. Ten ruch zmniejsza zapotrzebowanie mocy pompy. Gdy prędkość pompy wzrasta dalej, element zaworu przesuwa się dalej w prawo, powodując wzrost przepływu płynu przez otwór obejściowy 31 i otwór przelewowy 34.

Pompy hydrauliczne ze zmienną kryzą wykorzystują urządzenie znane jako kryza czuła na ciśnienie do regulacji natężenia przepływu. Otwór ma kształt wyprofilowanej igły. Jego wielkość zmienia się, aby skompensować zmiany ciśnienia.

Przekładnia zewnętrzna
Pompa hydrauliczna z zębatką zewnętrzną to pompa mechaniczna z przekładnią zębatą. Jego głównym celem jest przemieszczanie płynu hydraulicznego. Pod tym względem pełni te same funkcje, co pompa napędzana tłokiem. Różnica polega na jego kształcie. Pompa zębata zewnętrzna ma kształt cylindryczny i wykorzystuje wał pompy zębatej zewnętrznej.

Koła zębate pompy hydraulicznej z zębatką zewnętrzną są zamontowane na zewnątrz pompy, umożliwiając przepływ płynu przez pompę z wysokim stopniem wydajności. Ta pompa jest często używana w obrabiarkach oraz jako jednostka do przenoszenia napędu płynów. Może przenosić płyny o różnych lepkościach i temperaturach i jest w pełni odwracalny.

Tłok
Pompa hydrauliczna to urządzenie mechaniczne, które jest w stanie przenosić płyn z jednego miejsca na drugie. Głównymi częściami pompy są tłok i cylinder. Tłok to cylindryczny kawałek metalu, który wystaje z bloku cylindrów. Cylinder pompy ma wiele wewnętrznych części, w tym tarczę krzywkową i płytę portu. Płytka skośna jest przymocowana do cylindra pod określonym kątem i służy do regulacji skoku i tłoczenia pompy.

Tłok pompy hydraulicznej jest głównym elementem jej działania. Podczas ruchu posuwisto-zwrotnego tłok porusza się w kierunku płytki zaworowej. W miarę przesuwania się tłoka zwiększa objętość płynu uwięzionego wewnątrz cylindra. W miarę przesuwania się tłoka więcej płynu dostaje się do komory z wlotu. Proces ten trwa, dopóki tłok nie dotrze do dna cylindra.

Wyczuwanie obciążenia
Pompa hydrauliczna z czujnikiem obciążenia to rodzaj pompy hydraulicznej, która wykrywa zmiany obciążenia pompy. Ten typ pompy posiada system sterowania, który utrzymuje stałe ciśnienie wyjściowe pompy pomimo zmian prędkości napędu. Oznacza to, że pompa zwiększy przemieszczenie układu hydraulicznego przy dużym obciążeniu i zmniejszy je przy małym obciążeniu. Zazwyczaj pompy z czujnikiem obciążenia zawierają kontrolę ograniczającą ciśnienie, zwaną również odcięciem ciśnienia, a także kompensator ciśnienia.

Pompa hydrauliczna z czujnikiem obciążenia jest używana w zastosowaniach, w których pompa musi dostarczać dokładną ilość płynu. Pompa jest obciążona, aby osiągnąć określoną prędkość przepływu i utrzymać stałą różnicę ciśnień w kryzie. Aby zasymulować proces ładowania, pompa hydrauliczna wykrywająca obciążenie zawiera blok kryzy przepływu, którego powierzchnia zmienia się podczas symulacji. Blok konstruktora sygnału obciążenia jest oddzielnym blokiem, który implementuje profil zmiany.

W linii
Pompa hydrauliczna Inline to pompa, która ma cylinder lub inny cylindryczny korpus z kilkoma wewnętrznymi tłokami. Wydatek płynu przez pompę jest kontrolowany przez zawór kompensacji ciśnienia i płytę jarzma. Płyta jarzma zawiera tłok, który jest połączony z otworem tłocznym pompy. Jeśli ciśnienie po stronie wylotowej pompy przekroczy zadaną granicę, zawór kompensacyjny ciśnienia zamyka się, a pompa ulega zniszczeniu.

Pompa 12 może być napędzana momentem obrotowym lub o zmiennej prędkości. Wielkość momentu obrotowego przyłożonego do pompy jest proporcjonalna do wyjściowego momentu obrotowego ze źródła zasilania. Urządzenie rozdzielające moment obrotowy 20 pompy rozdziela moment obrotowy pomiędzy elementy przenoszące moment obrotowy 56 i 30. Gdy pompa otrzyma odpowiedni moment obrotowy, pompuje płyn do układu.

Oferta naprawy pomp hydraulicznych: https://pompyhydrauliczne-czesci.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *